Home Papy termozgrzewalne
PDF Drukuj Email

Papy termozgrzewalne

Marka Vedag jest synonimem szerokiej palety produktów, takich jak uszczelniające papy polimerowo - bitumiczne i bitumiczne, papy termozgrzewalne i samoprzylepne na nowoczesnych wkladkach nosnikowych, gonty bitumiczne, produkty ochrony budynków i specjalne masy bitumiczne.
VEDAG posiada wysokie kwalifikacje w zakresie rozwoju specjalistycznych produktów i systemów, stawia sobie za cel przyjazną dla użytkownika obróbkę oraz wysoką higienę pracy. Te wlaśnie cechy powodują że jesteśmy przodującym producentem pap w Europie Środkowej.

Firma TES sp. z o.o. od wielu lat współtworzy polską branżę budowlaną. Od momentu rozpoczęcia funkcjonowania w 1991 roku Spółka zaangażowana była w produkcję i obrót materiałami hydroizolacyjnymi. Początkowo zajmowała się produkcją pap asfaltowych na tekturze. W roku 1997 uruchomiona została produkcja pap na welonie z włókien szklanych.

Poprzez wdrażane udoskonalenia procesu produkcyjnego i nowe technologie Spółka osiągnęła optymalne warunki dla dynamicznego rozwoju. Pozwoliło to na znaczne rozszerzenie oferty. TES sp. z o.o. wytwarza wysokiej jakości produkty przeznaczone do wykonywania zabezpieczeń przeciwwodnych w budownictwie, w szczególności jako materiały hydroizolacyjne w budownictwie ogólnym, oraz jako materiały dachowe w budownictwie przemysłowym i dachach płaskich.

Nazwisko Börner jest od ponad 100 lat, nierozerwalnie związane z dachem.
Od 1882 roku, kiedy to majster dekarski Georg Borner założył firmę,
działa ona w w sposób ciągły aż do dnia dzisiejszego.
Wiosną 1938 roku, firmą zaczyna kierować trzecia generacja,
mianowicie wnuk założyciela Georga Börnera. Firmę prowadzi aż do śmierci w 1961 r.
Od 1967 r. firmę przejmuje jego 2 synów, Karl-Heinz i Wolfgang Börner.
Obecnie firmą kieruje piąte pokolenie przedsiębiorców.
Osiągnięcia firmy na przestrzeni czasu umiejscowiły ją na czołowym miejscu w Niemczech
w branży wyrobów bitumicznych, znajdujących zastosowanie w izolacji dachów.