PDF Drukuj Email

 

Dachówka ceramiczna na przestrzeni lat

 

Trzej przemysłowcy z branży tekstylnej utworzyli w 1899 r. "Bayerische Thonwarenfabrik Bogen GmbH" (Bawarską Fabrykę Produktów Ceramicznych). Od tego czasu przedsiębiorstwo zdobyło silną pozycję na rynku jako firma. z długą tradycją.  Od samego początku położono nacisk na nowoczesna wynalazki, jak np. w 1920 r. w urządzenie uszlachetniające z silnikiem Diesla. W latach 20-tych zmieniono nazwę firmy na "Bayerische Dachziegelwerke Bogen GmbH" (Bawarska Fabryka Wyrobów Ceramicznych GmbH). W czasach powojennych, w przedsiębiorstwie znalazło zatrudnienie 135 pracowników, którzy osiągnęli 1,6 mln marek obrotu.

 

W połowie lat 90-tych wykonano wiele innych inwestycji takich jak nowoczesny i zautomatyzowany piec tunelowy, roboty produkcyjne oraz nowe maszyny wydobywcze, co przyczyniło się do polepszenia procesów produkcyjnych blisko stuletniej firmy oraz do nieustannego podnoszenia jakości.

 

W 2006 r. firma Wienerberger Ziegelindustrie GmbH, numer 2 w branży dachówkowej w Europie, przejmuje Bawarską Fabrykę Wyrobów Ceramicznych Bogen GmbH i czyni tym samym wielki krok w kierunku dalszego rozwoju produkcji dachówek ceramicznych.

 

W 3 zakładach z 3 liniami produkcyjnymi 150 pracowników produkuje 5 podstawowych modeli oraz akcesoria, wszystko zgodnie z surowymi wymogami jakościowymi oraz tradycją.

 

We wrześniu 2009 roku powstaje nowy produkt Innovo 10, który już został bardzo dobrze przyjęty przez wielu klientów, którzy zastosowali ten właśnie model na swoim dachu.

 

Dostępne dachówki:

  • INNOVO 10 płaska (nowość na rynku, produkt dostępny od miesiąca września 2009 roku)
  • INNOVO 12 płaska
  • Dachówka holenderka płaska
  • Głęboka fala premium
  • Podwójna dachówka zakładkowa z jednym zakładem bocznym - maxizakładkowa
  • Sercówka plus


Bawarska Fabryka Wyrobów Ceramicznych Bogen GmbH w liczbach:

 

  • ok. 150 pracowników,
  • 3 zakłady,
  • 3 taśmy produkcyjne,
  • ok. 36 mln sztuk dachówek rocznie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dachówek Bogener w firmie Kronos II. W dziale z akcesoriami znajdą Państwo szeroką gamę elementów dekoracyjnych, które również można zakupić w firmie Kronos II. Udzielamy fachowych porad dla klientów krajowych i zagranicznych.

 

Produkty


INNOVO10
Dachówka wielkopowierzchniowa, INNOVO10 łatwa w montażu, przesuwalna, ekonomiczna : na 1 m powierzchni dachowej potrzeba tylko 10 dachówek INNOVO10.


Dachówka holenderska płaska INNOVO12

INNOVO12 oszczędza koszty i czas podczas krycia dachu.


Dachówka holenderska płaska

Kto jest rozchwytywanym modelem klasycznym, ten może spocząć na laurach.


Głęboka fala Premium

Dachówka Głęboka fala Premium dzięki swej właściwości zachodzenia jedna na drugą stwarza harmonijną optykę, które już z daleka rzuca się w oczy.


Podwójna dachówka zakładkowa z jednym zakładem bocznym, Maxizakładkowa

Dachówka Maxizakładkowa w jedyny swego rodzaju sposób łączy ekonomiczność z jakością.


Sercówka plus

Silny charakter nie pozwoli się zdeformować, lecz pozostanie wierny sobie i swojej formie przez całe życie.